top of page

طنز نوشته های هفتگی

<www.Hazl.com currently under construction>

جفت چند، بنفع تماشاچی!؟

حمیدرضا رحیمی

* به گزارش خبرنگار ورزشی ما از جام جهانی قطر، مردم ایران در یک اقدام بی سابقه،در تیم فوتبال برادرانگلیس بازی کرده، و تیم حجت الاعدام رئیسی را 2 بر 6 شدیداً گوشمالی داده، و موجبات شادی و پایکوبی مردم ایران را فراهم کردند! گفتنی ست که این برای نخستین بار در جهان است که ملتی، پیروزی تیم رقیب را، گرامی می دارند!.. زیاده آبروئی نیست.طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم! / زرتشت

*****************************************

************************************

****************************

مژده! خبر خوب که مدتی نایاب بود، رسید!

*************************

جفت چند، بنفع تماشاچی!؟

به گزارش خبرنگار ورزشی ما از جام جهانی قطر، مردم ایران در یک اقدام بی سابقه،در تیم فوتبال برادرانگلیس بازی کرده، و تیم حجت الاعدام رئیسی را 2 بر 6 شدیداً گوشمالی داده، و موجبات شادی و پایکوبی مردم ایران را فراهم کردند! گفتنی ست که این برای نخستین بار در جهان است که ملتی، پیروزی تیم رقیب را، گرامی می دارند!..

زیاده آبروئی نیست.

****************

شرکت کنندگان غایب!

برادر حسین(ع) شریعتمداری، متولی امامزادهء کیهان دارالخرُافه - که سر بریده می دارد دوست - برخی اوقات، فی المثل در همین بازی های قطر امسال هم، شدیداً با مزه می شود، می فرماید:

* برخی از اعضای تیم غیرت نداشتند و سرود نخواندند!

و اما فدوی هرچه باریک شد ندید که افزون بر تیم حجت الاعدام رئیسی، و انگلیس، تیم های "اسرائیل، آل‌سعود و وطن‌فروشان داخلی و خارجی" هم در این دور مسابقات، در مقابل تیم حجت الاعدام رئیسی بوده باشند! نگاه کنید:

ایران 2 - انگلیس، اسرائیل، آل‌ سعود و وطن‌فروشان داخلی و خارجی 6!

باری چه عرض کند، جز اینکه به بزرگوار توصیه کند که ماتحت گ رُگرفتهء مبارک را، دستکم 45 دقیقه، در تشت آب سرد بگذارد!

زیاده معالجه ای نیست.

************************

برآورد غلط

فدوی تاکنون بر این باور بود که در جامعهء شکوهمند اسلامی ما فقط «حجاب» اجباری ست لکن اندکی پیش ملتفت شد که حسب شیوهء مرضیه، گز نکرده پاره کرده و چنین نیست؛ بلکه در مواردی، شادی کردن هم اجباری ست! این هم سند منگوله دارش:

* تیم‌ ملی فوتبال ساحلی ایران با برتری در دیدار پایانی مقابل برزیل فاتح جام بین‌ قاره‌ای شد./ العربیه

و در ادامه خبر میمنت اثر:

* تیم‌ملی فوتبال ساحلی ایران شامگاه یک‌شنبه، 15 آبان، در فینال رقابت‌های جام بین قاره‌ای 2022 امارات به مصاف برزیل رفت که در پایان با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید و برای نخستین بار فاتح این رقابت‌ها شد. ساحلی‌بازان ایران پس از دریافت عنوان قهرمانی، طی اقدامی اعتراضی همزمان با خیزش جهانی ایرانیان هیچ شادی و واکنشی از خود نشان ندادند که همین امر باعث شد صداوسیما پخش زنده مراسم اهدای جام را قطع کند!

زیاده شادباشی نیست.

******************************************

حل المسائل

فدوی می کوشد بنا بر وظیفه و بر حسب مورد، برخی شبهات یا پرسش های طلبه گان، مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، را در این ستون و در قالب یک استفتاء شیک و امروزی، بازتاب دهد و از آن میان:

* محضر مبارک استاد عزیزم حضرت آیت‌الله العظمی حاج شیخ ناصر مکار شیرازی مدظله ‌العالی(1)؛ اینجانب سید احمد حسینی بجنوردی که مدت نزدیک به دو دهه در کلاس‌های دروس خارج فقه حضرتعالی شرکت کرده‌ام و از شاگردان شناخته شده حضرتعالی می‌باشم، اخیرا دو بار در همین شهر مقدس قم مورد اهانت نوجوانان قرار گرفتم و عمامه مرا پرت کرده‌اند که یک نوبت داخل جوی آب افتاد و عملا غیرقابل استفاده شد. اخیرا اطلاع پیدا کرده‌ام، همین نوجوانانی که اصطلاحا به آن‌ها دههء هشتادی گفته می‌شود، با عرض پوزش و شرمندگی تصمیم دارند از هفته‌ء آینده، روحانیون محترم را مورد تعرض جدیدی قرار دهند و اصطلاحا آن‌ها را انگشت کنند. لذا مستدعی است مسئلهء شرعیِ انگشت کردن را برای نوجوانان بیان فرمایید تا آن‌ها که فرزندان عزیز ما هستند و به واسطه‌ء فریب دشمنان و معاندین، اقدام به چنین رفتارهای ناشایستی می‌کنند، آلوده به گناه جدیدی نشوند و به حکم شرعیِ عمل خویش یعنی انگشت کردن، واقف باشند. الاحقر سید احمد حسین(ع)ی.

پاسخ حضرت آیت‌الله العظمی ناصر مکار شیرازی:

* انگشت کردن از روی لباس، اگر به قصد لذت نباشد، شرعاً جایز است.

زیاده استفتائی نیست!!

______________________________

(1) فدوی از دست این تایپیست سر به هوایش که دائم همه جای فدوی را با شاخ گاو، ُمدّ ظله العالی، در می اندازد، خسته شده است؛ لطفاً لغزش تایپی "مکار" را به "مکارم" اصلاح فرمائید؛ اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع).

**********************

رفع نگرانی

خدمت خوانندگان محترم ضدانقلاب عرضه می دارد که یکی از خوانندگان جراید شریفهء دارالخرُافه ،گریبان فدوی را شدیداً گرفته است که:

* خالق گازری: شهرداری‌ها به حال کودکان کار که باید مشغول تحصیل باشند ولی در خیابان‌ها به فروش آدامس و فالگیری و... مشغولند، فکری بکنند.

در پاسخ عرض می کند که اتفاقاً برادران، ضاعف االله اموالهم اجمعین، از این مهم غافل نبوده و به موجب اسناد منگوله دار موجود، و تا لحظهء نگارش این سطور، دستکم 434 نفر از تظاهرکنندگان عمدتاً مناطق کرُد نشین، در جریان انقلاب جاری، جان شان را از دست داده اند که از آن میان 60 تن کودک بوده اند؛ باری فرمول ساده ی زیر مشکل شما را حل میکند:

* تعداد کل کودکان کار منهای 60!

نگران باقیماندهأ کودکان کار نباشید زیرا برادران، بعون الله، و با یک قیام و قعود، ترتیب شان را خواهند داد!

و من الله التوفیق.

************************************

ابهام

فدوی در اخبار دارالخرُافه شنید که مقادیری مگس، خس و خاشاک و اراذل و اوباش، «زباله»، «هرزه»، «لاابالی»، «پشه»، که همانا مردم باشند، آسایش حاکمیت قدَرقدرت و ابد مدت را شدیداً سلب کرده اند؛ نگاه کنید:

* رادیو فردا - داماد و نمایندهء آیت‌الله سیستانی روز چهارشنبه ۱۸ آبان مدعی شد که اعتراضات سراسری در ایران «به هیچ عنوان مردمی نیست» و معترضان را «جمعی از اراذل و اوباش» خواند.

و برای جوری جنس:

* ایران وایر: فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با «مگسان» خطاب کردن معترضان گفت که اگر خامنه‌ای فرمان صادر کند معترضان جایی در کشور نخواهند داشت.

باری، فدوی متعاقباً شنید که برای دفع حشرات مذکور، افزون بر "دهه نودی ها"، نیروی زمینی ارتش قوی شوکت بیت نیز فراخوانده شده است، ناظران آگاه به مسائل بیت، فراخواندن نیروی هوائی سپاه و ارتش را نیز مسُتبعد نمی دانند!

الله العالم…

زیاده لشکری نیست.

********************


********************


********************


********************


********************


********************


********************


********************


********************


********************


**********************


**********************


**********************


**********************


***********************


***********************


***********************

بپایان آمد این جوهرمطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

24 نوامبرالمنوّراز برجام الاحرام سنه 022 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com


9 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page