top of page

December 29, 2022


*********************************


1 ژانویه 2023 – 11 دی 1401

**********************************


به امید پیروزی و بهروزی در سال نو میلادی پیش رو..


اما...


************************************************************


************************************************************

غرض ورزی

اینکه می گویند که اعلیحضرت العظما ضحاکعلی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، به شعائر دینی دیگران بی توجه است، کذب محض و شایعهء معاندین و ضدانقلاب، لعنة الله علیهم اجمعین، است و اصلا و ابدا چنین نیست و حتا برعکس است(1)؛ این هم سند مصور و منگوله دارش:

زیاده عرضی نیست.

_____________________________

(1) لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید! بلکه احوط آنست که دندان (اگر هنوز دارید) روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید و قدری تأمل کنید، خواهر- برادر واننده، بلکه خنده دار باشد!


****************

خبرعبادی - ورزشی - فضائی


فدوی در مرور اخبار دارالخرافه ، به خبرعبادی - ورزشی - فضائی به شرح زیر رسید:


* علی دایی، اسطوره و دومین گلزن برتر دیدار‌های ملی فوتبال جهان، طی اظهاراتی شدید اللحن به اقدام نهادهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی در نشاندن پرواز 63 هواپیمایی ماهان در فرودگاه جزیرهء کیش و ناتمام ماندن سفر همسر و دخترش به دبی، واکنش نشان داد./ العربیه

و در توضیح بیشتر:

* صبح دوشنبه، پنجم دی، پرواز شرکت هواپیمایی ماهان تهران را به مقصد دبی ترک کرد، اما این پرواز پس از ساعتی در کیش به زمین نشانده شد و ماموران امنیتی، دختر و همسرعلی دایی را از ادامه پرواز و خروج از کشور، ممنوع کردند!

وی در ادامه ی این خبر حیرت اثر، مذبوحانه پرسیده است:

*... اگر مشکلی بوده چرا آنها را بازداشت نکردند؟! اگر مشکلی نیست چرا آنها را برگردانده‌اند؟!. این موضوعات را شما باید پرس‌وجو کنید. ما که جوابی نمی‌گیریم.

باری، خبرنگار جناحی- سپاهی ما نیز به منظور یافتن پاسخ این پرسش منافقانه، چفیه و کلاه کرده (شال و کلاه سابق- م) و سراسیمه خود را به محل حادثه رسانده و در گزارش میدانی خود، به اجمال و اختصار، چنین آورده است:

+ یکی از مقامات آگاه بیت که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، گفت که حسب شیوه ی مرضیه در شرع انور، در این مورد نیز بین علما شدیداً اختلاف افتاده بود. گله ای از علمای اصولگرا بر این باور بودند که هواپیمای نابکار مربوطه توسط چند پهباد عبادی- روسی، بیدرنگ سرنگون "باید گردد"، و گلهء دیگری از علمای اصلاح طلب اما، بدان علت که آمار مسافران به حد نصاب 176 نفر(1) نرسیده بود و اینکه کمتر از این تعداد اصلاً صرف نمی کند، با شلیک به آن عجالتاً مخالف بودند. کوتاه سخن، در پایان، مراتب جهت تعیین تکلیف به حضور پُر زور فصل الخطاب (حضرت آقا- م) تقدیم و معظم له نیز آن را، به مجمع تشخیص مصلحت نظام، ارجاع فرمودند.

تا گزارشی دیگر...

____________________________

1. اشاره به شلیک به هواپیمای مسافربری اوکراینی در بامداد ۱۸ دی سال ۹۸ که در آن ۱۷۶ سرنشین جان خود را از دست دادند.

********************


احضار روح!


…بله، اینگونه هم نیست که در جامعهء شکوهمند اسلامی ما، فقط اعلیحضرت العظما سید ضحاکعلی(ع) خامنه ای، دامت تخریباته، باشد که هر چه را که اراده فرمود، فرا بخواند(1)... در این راستا فدوی، در مرور اخبار مجازستان، ملتفت شد که غیر از حضرت آقا، دیگرانی از اُّمت نیز هستند که همین اختیار را دارند و کسی هم مانع شان نیست، مانند برادر "یعقوب رضازاده،" نمایندهء محترم حکومت در مجلس بیت، که فراخوانی چنین داده است:

* یعقوب رضازاده، نماینده سلماس در مجلس، در ویدیوی منتشر شده در رسانه‌ها از وزیر بهداشت درخواست می‌کند تا پرستاران و لیسانس‌های مامایی که در دوران کرونا جان خود را از دست داده‌اند، به ادامه کار و خدمت بازگردند!..

گفتن ندارد که طالبان ایران، با بازگشت این ارواح به کار، از ورود نیروهای متخصص بی نیاز خواهد شد!

فاتحه، مع الصلوات!

_________________________________

1. بعنوان مستوره، دههء نودی ها!


******************************


خود کرده!

فدوی به اخبار دو نقطهء مفلوک، و در عین حال امام و پیامبرخیز خاور میانه (ع- س- ص- عج)، بشرح زیر و با حیرت، زل زده بود:

* اتحادیه اروپا خواستار توقف فوری اعدام و سرکوب معترضان در ایران شد! / العربیه

و در ادامه ی خبر :

* طی اعتراضات سراسری جاری در ایران از 26 شهریور تا 16 آذر دست‌کم 481 نفر، از جمله 68 کودک، توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی کشته شده‌اند. / همانجا

و برای خالی نبودن عریضه:

* جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماس تلفنی با حسین(ع) امیر عبداللهیان، وزیر خارجهء جمهوری اسلامی ايران، بر پایان فوری روند سرکوب، اعدام و همچنین لزوم احترام به آزادی‌های اساسی مردم ایران تاکید کرد. / همانجا


و نیز برای جوریِ جنس :


* سازمان ملل متحد خواستار پایبندی طالبان به اعلامیهء جهانی حقوق بشر شد!/ همانجا


و نیز:


* واکنش‌های گسترده به اعدام یک شهروند در ملاء عام توسط طالبان/ عفو بین‌الملل: اجرای حکم در ملاء عام توهین به کرامت انسانی است.


حال خوانندگان محترم ضد انقلاب با مشاهده دو عکس زیر (با اینکه خودمانیم، و به فدوی مربوط نیست) می توانند از حضرت فوق بپرسند که «لکن مگر شما بزرگواران مجبورید که این دوالپایان و زامبیان گرامی را مسلح فرموده و، با سلام و صلوات، به مردمان این نواحی تنقیه فرمایید که اندکی بعد، اینگونه و شدیداً روی دست تان بمانند!؟

***************************

نوعی شکنجه!

خبرگزاری هرانا نوشت: مهوین (رقیه) بیگدلی، شهروند ساکن کرج، توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ ماه حبس، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و سایر محرومیت‌های اجتماعی محکوم شد.

و اما تیر خلاص: الزام به تحصیل در حوزه علمیه!

*************

سقوط آزاد!

فدوی در مرور اخبار فرامرزی دید که یک «سوپر مدل» ترقی معکوس کرده و از "بانو" مبدل شده است به "ضعیفه"! اسناد مصور و منگوله دارش، به ضمیمهء تیتر خبر، پیوست است:

* سوپر مدل فرانسوي مسلمان شد. / گویا

باری فدوی فکر می کند که علت این اقدام متهوّرانه آن بوده که این ضعیفهء سجادیه، چیزی برای بریدن نداشته است!


زیرا در باب برادری که اقدام مشابهی کرده این دو بیتی را سروده اند:

آفـرین بـر طاقت بی پیــر تـو خود چه بود آخر مگر تقصیر تو؟ زین مسلمانی گرفتی سهم خود زانکه اول شد بریده ک.... یر تو! (1)

___________________________

1. رجوع کنید به «تذکرة الاشقیاء» - مجموعهء طنزهای سیاسی فدوی - جلد دوم************************


به میمنت و مبارکی!

فدوی در مرور اخبار برونمرزی به خبر بهجت اثر زیر رسید:

* در شهر کوچکی در مکزیک شهردار شهر در طی مراسمی با حضور میهمانان و پخش موسیقی محلی با یک تمساح ازدواج کرد! در این مراسم ویکتور هوگو سوسا، شهردار سن پدرو هواملولا، چندین بار پوزهء عروس زبان ‌بسته را بوسید. احتمالاً، برای جلوگیری از گاز گرفته شدن ناخواستهء میهمانان، پوزهء این حیوان را بسته بودند./ یورو نیوز(1)

باری فرستادهء فدوی در گزارش میدانی خود آورده است که از طرف ما نیز غیبت دو مهمان عالیقدر زنده یاد آیت الله تمساح یزدی(ل) و بانو محسوس بود:

زیاده حیرتی نیست..


بعدالتحریر

با این همه، بموجب خبر دیگری در همین راستا، که در پی می آید، فدوی نمی تواند نگرانی خود را بابت جان برادر شهردار پنهان کند:


* جسد کامرون، پیرزن استرالیایی، در شکم کروکودیل پیدا شد! / همانجا


* کروکودیل ‌‌های آب شور که طول آنها گاه تا هفت متر و وزن‌شان به یک تن می‌رسد، در مصب رودخانه‌های شمال شرقی استرالیا به وفور یافت می‌شوند. بر اساس گزارش‌ها، این جانوران خطرناک به طور میانگین سالی دو نفر را می‌خورند!


کامنت برگزیده :

* خانوادهء خانم کامرون از مسئولان خواسته‌اند که آسیبی به کروکودیل نرسانند، چون او «مسئول کروکودیل بودن خود نیست.»!

و سوء استفادهء بهینهء فدوی:

همانگونه که می دانید نگهداری از حیوانات وحشی توسط امُت مرفه در جامعهء شکوهمند اسلامی هم مد شده است؛ فلذا فدوی نیز در نظر دارد که یک فقره کرودیل از نوع زیر را خریداری و به بیت رهبری پیشکش کند :


________________________________

1. این مراسم البته یک سنت دیرینه محسوب می‌شود که به قرن‌ها پیش از ورود اسپانیایی‌ها به این منطقه باز می‌گردد و به نوعی آیین مردمان استان اوکسانا برای طلب خیر و برکت از طبیعت است. داماد در این مراسم گفت «از خدا باران کافی و خوراک کافی می‌طلبم.» شهرهای فقیرنشین در جنوب مکزیک همچنان سرسختانه بر آیین‌ها و زبان خود تعصب دارند. هرچند این مراسم با برخی از رسوم کاتولیک ترکیب شده و تمساح را لباس سفید عروسی بر تن می‌کنند و به او تزئینات می‌بندند. اعتقاد بر این است که این عروس هفت ساله، که با عنوان «شاهزاده خانم کوچک» شناخته می شود، الاههء مادر زمین است و ازدواج او با شهردار محل (به عنوان بالاترین مقام محلی) نماد نقطهء وصل انسان و معنویت است. این مراسم عروسی همراه با موسیقی و پایکوبی بوده و مردم محلی با در آغوش گرفتن تمساح آن را در خیابان‌ها می‌چرخانند و مردان نیز او را باد می‌زنند./ همانجا


******************************

******************************


******************************

******************************

******************************


******************************


*******************************


*****************************


******************************


******************************


******************************


******************************


******************************


******************************


*******************************

بپایان آمد این جوهر، مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

29 دسامبرالمفرّح از برجام الحرام سنه 022 ترسائی

کتبة الفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com


11 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page