top of page

September 22, 2022

Updated: Dec 5, 2022

<www.Hazl.com currently under construction>


مکتوبات «فدوی»

طنزنوشته های هفتگی حميدرضا رحيمی

1 مهر ماه 1401 - 23 ماه سپتامبر 2022


*****************************************
***************************


اشاره: بعضی خبرها، از بسکه تلخ اند، تن به طنز نمی دهند.این چند روزه دست و دل فدوی هم به نوشتن نمی رفت که مبادا برای دخترک کرُد اتفاقی از این بدتر بیفتد. دیروز هم طنز نوشته ای از جنس حنظل، در همین پیوند قلمی کرده بود که جان و انگیزهء پست اش را نداشت ولی آن را، بقول زنده یاد عمران صلاحی، برای خالی نبودن عریضه، در صفحه ای دیگر می آورد؛ با این امید که بیماران روانی حاکم بر ایران، قتل های گوناگون، از تابستان 67 تا امروز را، پاسخگو باشند. بگذریم ...
***************************


نگرانی


در اخبار تلخ این روزهای دارالخرُافه آمده بود:

* رادیو فردا: «مرگ مغزی» یک زن ۲۲ ساله در تهران بر اثر ضرب ‌و جرح به‌دست «ماموران نیروی انتظامی در خودروی گشت ارشاد و بازداشتگاه وزرا»، واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی به‌دنبال داشت… ماموران در واکنش به اعتراض برادر این زن جوان که همراه او بود، می‌گویند که وی را برای «کلاس توجیهی» به پلیس «امنیت اخلاقی» خیابان «وزرا» می‌برند و پس از یک ساعت آزاد خواهند کرد.

و اما فرستاده فدوی در گزارش میدانی خود آورده است که "مهسا نخست می کوشد که در کلاس های" توجیه و آموزش "گشت ارشاد" در همان سنندج ثبت نام کند، لکن بعلت استقبال روز افزون و افزایش متقاضی در آن شهر، شوربختانه موفق نشده و برای اینکه از فیض و درک محضر برادران محروم نشود، بر آن شده که در کلاس های توجیه و آموزش گشت ارشاد تهران شرکت کند!..، در پی این تصمیم، مهسا را پیش و پس از «کلاس توجیهی» برادران چاقو برکف، در تصویر بالا ملاحظه میکنید.

…و اما راویان اخبار و ناقلان آثار و طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جُستار، چنین روایت کرده اند که حضرات، حسب شیوهء مرضیه، و در پیوند با مراتب فوق، اظهار بی اطلاعی فرمودند:برخی ناظران ولائی نیز گفته اند که مهسا (در اصل «ژینا») در داخل ون ارشاد، باباکرم می رقصیده و خواهران زینب نیز دست می زده اند:

* سربار (سردار سابق- م) حسین(ع) رحیمی، رئیس پلیس تهران بزرگ: در زمان انتقال خانم امینی هیچ مشاجره و مقاومتی نبوده و حتی به گفتهء افراد دیگر داخل ون شوخی و مزاح توسط خانم امینی صورت گرفته است!

اینجاست که ژینا ناگهان بعلت بیماری صرع، که از پیش از تولد به آن مبتلا بوده! سرش به جائی می خورد!


این نمایندهء حکومت در مجلس بیت افزود که این چیز عجیبی نیست که، ما موارد مشابهی هم در صدر اسلام عزیز داشته ایم:

دیگر اینکه یکی از مقامات بیت، که نخواست نام اش تا انقلاب بعدی(عج) فاش شود، به فرستاده گفت اینکه گفته می شود که اعلیحضرت العظما علی(ع) خامنه ای موجود سفاک و بیرحمی ست، بموجب سند مصور و منگوله دار پیوست، درست نیست و شایعهء ضدانقلاب است.

زیاده اشکی نیست..

*********************

مزاحمت

فدوی چند روزی ست که دندان روی جگر گذاشته و می بیند که خاندان جلیل خزعلی، بدلیل هجرت نورچشمی ، فرزند خواهر انسیه به عتبات عالیات کانادا (ع- س- ص- عج)، آماج حملات ناجوانمردانه خودی و غیر خودی واقع شده اند، نگاه کنید:(1)

* ادامهء واکنش‌ها به مهاجرت پسر معاون رئیس جمهوری ایران به کانادا. / العربیه

و در ادامه خبر میمنت اثر:

* در ادامهء انتقادات نسبت به مهاجرت پسر انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانوادهء ریاست جمهوری ایران، در رسانه‌های این کشور گزارش شده که پروفایل حمید رضازاده غیرفعال شده و رزومهء او، که پیش‌تر از اشتغال او در شرکت ساخت و فروش وی.پی.ان اینترنت خبر می‌داد، نیز از دید عموم مخفی شده است.


اما به نظر فدوی، بد نیست که این چیزها را رها کنید؛ چرا که ما اصلاً در این باب روایت داریم، نگاه کنید:


تازه اینکه چیزی نیست ؛ پارهء تن امام(ل) نیز برهمین باور است:


* چرا دخترم را نباید بفرستم کانادا؟ نماز دخترم در اونجا باکیفیت‌ تر شده و چندین جلد مفاتیح برایش فرستادم!(2) / باشگاه خبرنگاران جوان

باری، بر این پایه، احوط آن است که دیگر خون بدل این بزرگواران نکنید. اگر اصرار هم داشته باشید، به جامعهء شکوهمند اسلامی بر می گردد؛ حداکثرش این است که مانند سایر بچه های مردم، اعدام می شود؛ والسلام.

_________________________________

1. لطفاً فحش ،بویژه از این نوعش ندهید ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت، بحمدالله والمنة، آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای هم مسلم تر است، سوء استفاده ء بهینه کند؛ بقول عوام ok ؟!

2. راضی به زحمت شما نبودیم خواهر نعیمه، این چیزها در کانادا زیاد است بویژه اگر مجاور شوید!


****************اعتدال

...باز چه خبرتان است که دوباره دستجمعی ریخته اید سر عمامهء سید مظلوم و معصوم، حجت الاعدام رئیسی؟

راستش، شما چه خوشت تان بیاید چه نه، فدوی به این نگاه و نظر، که چون با فلانی موافق نیستید پس طرف آدم مزخرفی ست، باور ندارد! فی المثل، آخر این چه بساطی ست که حجت الاعدام رئیسی، هر چه بگوید، حتا اگر خوب هم باشد، می گویید بد است؟!(1) به سند مصور و منگوله دار پیوست نگاه کنید:

روشن است که معاندین بی خودی پیرامون این فرمایش گرد و خاک راه انداخته اند؛ منظور بزرگوار، داروی نظافت بود!

پس احوط آن است که گز نکرده پاره نفرمایید!

__________________________________

1. لطفاً دندان(اگر هنوز دارید)، روی جگر (اگر هنوز نفروخته اید)گذاشته فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! از این گذشته، در مملکت ،بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق مالش قهرمانانه، که از انرژی هسته ای مسلم تراست، سوء استفادهء بهینه کند، تا "اعدام" شود هر آنکه نتواند دید!


*************************

گل بود و …

فدوی نمی داند که لبان برادر سید عطاءالله مهاجرانی، مادرزادی غنچه ست یا در مواقع خاصی غنچه می شود؟! شما می دانید؟


*************************آکادمی چفیه مالی - Academy award 62

هر آنکه بی خبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز، مؤمنینی که در شصت و دوّیمین جلسهء آکادمی چفیه مالی(1) به دریافت مدال درجهء یک چفیهء همایونی، که معادل نشان sir در انگلستان است، نائل شده اند را، بشرح زیر، معرفی کند تا بعون الله به برخورداری از مزایای شرعی آن مفتخر، و به الطاف خفیهء مقام معظم رهبری(ضپ)(2) مُستظهر باشند:


***

  • سیاحی: سید حسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان با درک بالایی که از حوادث جهانی دارد در توصیف نعمت رهبری جمهوری اسلامی ایران چه زیبا گفته که در دنیا فرصت آن نیست که مردم بفهمند چه فضلی از سوی امام خامنه‌ای شده است اما در روز قیامت که حقایق منتشر می‌شود مردم دنیا و جهان اسلام متوجه عظمت کار رهبر انقلاب خواهند شد.

  • وحید رضایی: ایران در دههء 60 قادر به تولید و یا وارد کردن سیم خاردار نبود ولی بر جبهه متحد استکبار پیروز شد. امروز به صادر کنندهء پهپاد و سلاح جنگی و موشک نقطه‌زن به روسیه و دیگر کشورها شده و دشمنان را مأیوس کرده است. خدا را بر نعمت جمهوری اسلامی برآمده از خون مقدس شهدا شاکریم و از درگاهش حسن عاقبت برای ملت و ظهور منجی را می‌طلبیم تا پرچم انقلاب مهدوی از دست نایب ایشان امام خامنه‌ای عزیزتر از جانمان را به دستان نجات بخش حضرتش تقدیم شود و جهانی بدون شیطان‌های آمریکایی عبری عربی را نظاره کنیم. ان‌شاءالله.

شفیعی، طاهری، طاهایی و...: به عنوان قطره‌ای از اقیانوس بیست و چند میلیونی زائر اربعینی حضرت امام حسین (علیه‌السلام) از مهمان‌نوازی و خدمتگزاری مردم متدین و حسینی عراق و عزیزان ایرانی در مهیا کردن این سفر عشق نهایت تقدیر و سپاس را داریم. خداوند و اهل‌بیت جزای شما را بدهد و عاقبت‌تان ختم به خیر شود

  • الوندی: مرحوم آیت‌الله ناصری بارها می‌فرمودند: خدا می‌داند من ایشان (آیت‌الله خامنه‌ای) را نمایندهء امام زمان علیه‌السلام می‌دانم. می‌خواهم بگویم بی‌جهت نبود که شهید سلیمانی با قسم به لفظ جلاله فرمودند از شئون عاقبت‌ به خیری اعتقاد قلبی و اعتقادی به این حکیم فرزانه (رهبری) است.

  • اشتری: توصیهء مهمی که از مرحوم حضرت آیت‌الله ناصری به یاد دارم این است که می‌فرمودند در آینده اتفاق‌هایی می‌افتد تلاش کنید از رهبر معظم انقلاب جدا نشوید. معلوم می‌شود این بزرگان فتنه‌ها را می‌دیدند و سفارش می‌کردند مبادا از قطار انقلاب پیاده شویم.

  • پناهی: الماس‌ها در سخت‌ترین شرایط به وجود می‌آیند. هنگامی که کربن در زیر زمین و در فشار و درجه دما با حرارت بسیار بالا قرار می‌گیرد تبدیل به درخشان‌ترین، زیباترین و گران‌ترین عنصر یعنی الماس می‌شود. انسان‌ها نیز حکم الماس را دارند فلذا هرچه در شرایط سخت و تحت فشار قرار بگیرند شکوفاتر می‌شوند پس به امتحان‌های الهی باید به عنوان یک فرصت نگاه کرد.

***

یادآوری این نکتهء باریک تر از مو(3) نیز خالی از ضرر نیست که علت اینکه در بعضی اوقات اسامی برخی شرکت کنندگان با شماره عرضه می شود آن است که آنان بعضی امتیازات لازم در برخی مراحل سرنوشت ساز، بویژه "مالش قهرمانانه"(4) را، مع الاسف، نیاورده اند؛ لکن آکادمی، حق بقول عوام appeal را برای این دسته از مؤمنین محفوظ می دارد.

از مالش آموختگان ممتاز این دوره


توضیج لازم:

علت اینکه تصویر دانش آموخته فوق الذکر دیده نمی شود آن است که

هنگام عکسبرداری نامبرده در زیر پتو مشغول انجام وظیفه بوده است.

***

والله الموفق والمعین

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی (5)

_________________________

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) بر این پایه، چفیه مالی نیز، همان خایه مالی سابق است!

2- (ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست.

3- بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری (چادر پر کلاغی) باشد- م

4- حداقل 25 مالش در دقیقه! با تأیید مراجع عظام تقلید (تبصره 2 بند 1 آئین نامهء داخلی آکادمی)

5- بموجب تبصره ی 3 ماده 35 آئین نامه ی مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار، به حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، ادامه الله پُرستاته، به قیلوله مشغول می شوند. فوقاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.

و من الله التوفیق

************************* بجای خزعلی بگویید حنظلی!

* بجای گشت ارشاد بگویید گشت ارعاب

* بجای امنیت اخلاقی بگویید سلب امنیت اخلاقی

* بجای خبرگان رهبری، بگویید خفتگان رهبری

* بجای طرح صیانت بگویید طرح خیانت

***********************************************
***************************حالا ما منافقیم یا ننه باباهاتون ؟!

***********************************************************************************************************************


**********************


**********************

**********************


********************************************


***********************


************************************************************
****************************************************

بپایان آمد این جوهرمطالب همچنان باقی !..

22 سپتامبر المشوش از برجام الحرام سنه ی 2022 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر - فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com


[www.Hazl.com currently under construction]


11 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page